ورزش

ورزش چیست؟
 ورزش شامل فعالیت هرکس با یک منظورو در محیطی متفاوت از محیط روزانه برای مسابقه، لذت بردن ،کسب برتری،کسب مهارت یا ترکیبی ازتعدادی ازاین موارداست.پریدن از روی یک مانع در مقابل دیدگان هزاران نفردریک میدان سرپوشیده ورزش
است.  در حالی که پریدن از روی یک چشمه هنگام پیاده روی درروستا فقط تلاش برای خیس نشدن پای فرد است....
ورزش امروزه در جهان به وسیله ای مبدل شده که انسان ها را باهم متحد وآشنا کرده و بین آن ها پیوند اخوت و برادری برقرار می کند و مهمترین هدف و وظیفه ورزش همین است ، ایجاد مودت و دوستی بین ورزشکاران که هرچند در میدان رقیب هم هستند اما در خارج از میدان به عنوان رفیق همدیگر می باشند .
ورزش ترکیبی از  فعالیت های فیزیکی عادی و معمول و مهارت های شخصی و به عنوان  تفریح و یک سری  از قوانین که برای مسابقه، لذت بردن و رسیدن به برتری است.   ترکیب  شخصیت هایی با مهارت های متفاوت دریک ملت ، شجاعت ودلاوری آن ملت را افزایش می دهد .
 
تاریخچه ورزش
اصل ورزش را ازیونان دانسته اند که به منظور چابکی بدن وایجاد قوّت انجام می یافت تعلیم و تربیت در حقیقت با پیدایش و سکناگزیدن بشر در روی زمین آغاز شده است
از قدیم ترین روزگاران و حتی پیش از پیدایش خط، نیاز به تامین خوراک و پوشاک از راه شکار حیوانات و احتیاج به کسب توانایی برای مقابله با خطرهای طبیعی و دشمنان گوناگون، جوامع کهن بشری را واداشته بود که به امرتریت بدنی به عنوان یکی از مهم ترین امورزندگی توجه نمایند و این حقیقت را دریابند که قدرت، استقامت، مهارت و سرعت را که درزندگی انسان ها از اهمیتی برخوردار است، می توان با بهره گیری از تمرین ها و فعالیتهای جسمانی تا حد قابل ملاحظه ای تقویت کرد.
وقتی دولت ها و حکومت ها تشکیل وتاسیس شدند، رهبران آن ها متوجه شدند که برای حفظ یا گسترش مرزهای خود، نیازمندبازوان توانایی هستند که در جنگ ها بتوانند پیروزی را برای آن ها به ارمغان آورند؛ویل دورانت در این باره می نویسد:
 از ضروریات دولت ها و تاکید بر روی حفظ نیروی جسمانی، پیروزمندی در جنگ هایی بوده است که متکی بر قدرت بدنی و نیرومندی جسمانی بوده است، و نیرومندی و مهارت بدنی، حاصل نخواهد شد، مگر در ورزش هایی که دربازی های المپیک مقرر گردیده بود.
 
 هدف شما از ورزش کردن چیست؟
مقدار صحیح ورزش برای شما بستگی مستقیم به هدف شما از ورزش و آنچه که امیدوارید با ورزش به دست آورید، دارد. برای مثال، کسی که اضافه وزن دارد و می خواهد وزن کم کند، مطمئنا بایدبیشتر از کسی که هدفش از ورزش حفظ سلامتی است ورزش کند .
ممکن است  فراموش کرده  باشید که  مهمترین دلیل  ورزش کردنتان این  است که از آن  لذت می‌برید. مردم معمولاً اهدافی مثل کاهش وزن، تقویت سلامتی و اینها را هدف ورزش خود بیان می‌کنند. اما یادتان  باشد، اگر انگیزه‌ای برای ورزش کردن نداشته باشید و از این کارتان  لذت لازم را نبرید، نه وزن کم  خواهید کرد و نه سلامت می‌مانید.  یکی از راه‌های بالا بردن لذت و تفریح  ورزش،  انجام  فعالیت‌های  مختلف  یا پیدا کردن محل‌های جدید برای انجام آن است.